Dermaroller - pomoc v boji proti stárnutí, jizvičkám a striím

Dnes bych vám ráda více přiblížila podle mě úplně skvělou pomůcku na pleť. Osobně dermaroller (nebo také derma váleček) používám už přes rok a mohu ho vřele doporučit. Jestli vás zajímají moje zkušenosti, čtěte dále.

Co je to dermaroller a jaké jsou jeho výhody?

Dermaroller je je speciální váleček, který obsahuje 540 mikrojehel z lékařské oceli, kterými přejíždíte po obličeji. Aplikace tímto válečkem se nazývá mezoterapie. Používáním válečku se v pokožce vytváří drobné vpichy, díky nimž se účinné látky z vámi používaných krémů dostanou hluboko do kůže, takže působí ve správných místech Pleť se díky používání Dermarolleru stává silnější a zdravější, váleček taktéž stimuluje tvorbu kolegenu a elastenu ve vaší pleti a tím pomáhá vyhlazovat vrásky, drobné jizvičky po akné a strie. Délka jehliček je od cca 0,2 mm až po 3 mm. My máme v nabídce délky 0,5 mm a 1mm. Pokud s dermarollerem začínáte nebo máte citlivou pleť, zvolte velikost 0,5 mm, já používám velikost 1mm a jsem s ní spokojená, i když použití trochu štípe.

70540060_432729180684653_8476399549596827648_n

Jak používat dermaroller?

Dermaroller doporučuji používat večer na vyčištěnou a suchou pleť. Použití dermarolleru trochu štípe a pleť je po aplikaci začervenalá, ale do rána by mělo být vše již v normálu. Zpočátku doporučuji používat 1-2x týdně a postupně navyšovat frekvenci. Použití úplně každý den je na mě osobně příliš často, ideálně bych doporučila použití obden, ale to je velmi individuální. Osobně ho používám tak 2-3x týdně, když mám náladu, vždy po koupeli a vyčištění pleti. Nikdy váleček nepoužívejte na podrážděnou pleť, aktivní akné a bradavice, roznesli byste si je po obličeji.

Váleček před použitím vždy vydezinfikuji (dezinfekci ve spreji jsem koupila v lékárně). Válečkem pak přejíždím nejdříve na čele, obou tvářích a bradě, vždy 10x tam a zpět na každém místě pokožky. Po použití opět přestříknu roller desinfekcí a nechám oschnout. Na pokožku pak nanesu sérum s kyselinou hyaluronou a svůj oblíbený pleťový olejíček od značky Renovality nebo Purity Vision.

Je opravdu důležité dermaroller dezinfikovat a určitě ho ani nikomu nepůjčujte. Pokud jej budete používat hodně často, bude potřeba za cca půl roku až rok váleček vyměnit za nový, protože se jehličky otupí a efekt by byl k ničemu. Váleček můžete používat i na tělo, např. pokud máte někde na těle jizvy.

70903085_2170353116402110_7451778940143665152_n

Osobně nemám jizvy ani strie, váleček používám čistě jako anti-age pomůcku. Na čele a mezi obočím se mi tvoří první vrásky a používáním dermarolleru se mi tyto vrásky jeví jako méně viditelné. Když váleček použiju, daná oblast se druhý den jakoby vypne a napumpuje, takže má i krátkodobý efekt. Váleček proto ráda používám den před nějakou důležitou akcí, kdy chci mít čelo úplně vypnuté. Určitě nepoužívejte váleček v den akce, protože pokožka je zarudlá a trochu pálí a např. aplikace make-upu na takto podrážděnou pokožku by bolela a asi by pleti moc neprospěla.

Válečku se určitě nebojte, jeho použití trošku štípe, ale na to si brzy zvyknete a efekt jako po návštěvě kosmetičky za to stojí!

VÁLČEK SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT A ZAKOUPIT ZDE

7103