Jak na umělé řasy

Umělé řasy si získávají oblibu mezi stále více ženami, které je začínají používat nejen na večerní příležitosti, ale i na denní nošení. Pokud s nošením umělý řas chcete začít, přínášíme Vám pár odpovědí na vaše nejčastější dotazy.

Jak vybírat?

V první řadě je nutné se rozhodonout, jestli dáte přednost celému oblouku řas, nebo jednotlivým trsům. Proužek s celou řadou řas se vyznačuje především svou bezproblémovou aplikací. Pokud si zvolíte jednotlivé trsy, počítejte s pracnějším nanášením. Avšak výsledek jednoznačně překvapí svou přirozeností.Umělé řasy také naleznete v několika délkách a hustotách.

Pokud jste majitelkou spíše menších očí s nevýraznými liniemi, volte především řasy jemnější. To samé platí i pro denní look. Pokud chcete zazářit na nějaké speciální příležitosti (např. ples, focení), volte klidně ty dramatické. Doporučujeme spíše řasy z pravých lidských vlasů než ty umělé- působí samozřejmě přirozeněji. Leckdy si ani nikdo nevšimne, že je máte na sobě.

4

Co budu dále potřebovat?

Pro nalepení řas nezapomeňte na pinzetu a kvalitní lepidlo pro uchycení. Některá balení řas mají lepidlo již přímo v sadě, jiná ne- to je potřeba si zkontrolovat a případně lepidlo dokoupit.

 

Jak aplikovat umělé řasy?

Aplikace není nic těžkého, ale ze začátku potřebujete získat trochu cviku. Pokud volíte umělé řasy na proužku, lehce je vytvarujte do tvaru vašeho oka a poměřte s velikostí vašeho oka. Řasy je většinou nutné zastřihnout a to na vnější straně, kde jsou řasy nejdelší. Poté naneste na celý proužek tenkou vrstvu lepidla. Poté nechte vrstvu pár vteřin zaschnout.

Pomocí pinzety řasy aplikujte těsně nad linii vašich vlastních řas. Začněte uprostřed, aby se řasy měly kde uchytit, pokračujte k vnějšímu koutku a vše dokončete ve vnitřnímu. Pomocí pinzety poté umělé řasy ještě lehce přimáčkněte, aby držely přesně tak, jak si přejete.

     

Pokud máte vybrané řasy v trsech, vyjměte je pinzetou z boxu a jejich konce namočte do lepidla. Trochu lepidla naneste také na kořínky vašich řas, tedy do místa, kam trsy budete umisťovat. Dbejte na to, abyste řasy vždy lepila na své vlastní, nikoliv na pokožku víčka.

Nakonec je potřeba přechody mezi vašimi a umělými řasami zamaskovat černou linkou dle vašeho výběru a na řasy naneste řasenku.

A až vás umělé řasy omrzí, stačí jednoduše proužek z vašich očí stáhnout.

             1    2   3

Jak dlouho mi řasy vydrží a jak se o ně mám starat?

Po sejmutí z oka řasy očistěte od lepidla a řasenky pomocí vatového tamponku a odličovače očního makeupu (ne s olejovým základem). Řasy vraťte zpět do originální krabičky, udrží si tak svůj tvar a budou chráněné před poškozením.  Pokud se o řasy budete dobře starat, můžete je použít i více než 8x.