Jak zabránit třepení nehtů

Péče o ruce - jak předejít lámaní a třepení nehtů

Jsou-li vaše ruce vystaveny zvýšené fyzické námaze, může dojít k narušení povrchu pokožky, ale i nehtu. Také v případě nedostatku vitaminu či zdravotních problémů dochází k oslabení a třepení. Abyste předešli těmto nepříjemnostem, je třeba dodržovat pravidelnou péči a používat speciální produkty, které se postarají o zdravě vypadající a dlouhé nehty.

Začněte u celkové hydrataci rukou a dopřejte jim zábal s pomocí Bodipure keratinových rukavic. Keratin vyživuje pokožku a posiluje i nehet. Zábal zjemní kůžičku kolem nehtového lůžka, kterou pak můžete snadno a bez nepříjemného pocitu zatlačit. Poskytuje protizánětlivé účinky a obsahuje vitamin E.

1_6

Nechte působit 20 minut a vmasírujte.

2_7

Stop třepení

Ještě před tím, než se pustíte do intenzivní péče o samotný nehet, věnujte pozornost tomu, jaký používáte odlakovač a pilník. Oba tyto produkty mají velký vliv na jeho vzhled. Odlakovače mohou vysušovat, poškodit povrch a být příčinou měkkých a lámavých nehtů. UMA odlakovač bez acetonu je šetrný a má navíc příjemnou, kokosovou vůni. U pilníků se vyhněte vysoké hrubosti a dejte přednost jemnějším, které jsou pro přírodní nehet přímo určené.

Používejte pravidelně výživu pro pevné nehty. Lakujte každý den po dobu jednoho týdne, poté vrstvy odlakujte a pokračujte v péči. Pokud bojujete s třepením, uvidíte změnu již po pár týdnech. Nebojte se nanášet silnější vrstvu.

3_6

Podobně funguje i aktivní zpevňovač nehtů E style. Regeneruje nehtové lůžko a při pravidelném používání omezuje třepení i lámání. Můžete jej používat samostatně nebo jako podklad pod barevný lak.

Konec lámání

Toužíte po dlouhých nehtech a chcete urychlit jejich růst? Používejte kalciovou výživu. Posiluje a zároveň vyživuje. Velmi dobře působí také Essence pečující olej na nehty s praktickým aplikátorem. Natřete okolí lůžka včetně kůžičky a poté vmasírujte. Má velmi příjemnou, meruňkovou vůni, díky které je péče o ruce příjemný relax.

4_2