Jarní detox pleti – jak na mladistvou pleť?

Během chladnějšího počasí je naše pleť více zatěžována. Časté změny teplot se mohou výrazně podepsat na jejím vzhledu. V toto období se snadno z normální pleti stane problematická. Mohou se objevit černé tečky a pupínky. Je na čase pokožce dát to, co jí chybí. Zbavte se všech nedokonalostí, unaveného vzhledu a rozjasněte tvář ověřenou péčí. Naučte se pravidelně používat produkty, které zajistí, že váš obličej bude vypadat skvěle i bez makeupu.

 Aktivujte kožní buňky

Nejdříve se zaměřte na prokrvení a čištění, touto kombinací totiž stimulujete kožní buňky. Pleť rozjasníte a dodáte ji energii. Na čištění pleti používejte micelární vody. Zbytečně pokožku nevysušují a nezpůsobují podráždění. Jsou vhodné i pro velmi citlivou a problematickou pleť. Dermacol micelární voda je bez parfemace a alkoholu, proto ji můžete využít i na odličení očního makeupu.

1_3

Dopřejte si peeling. Jemně jej vmasírujte do pleti. Odstraníte odumřelé buňky, které způsobují ucpání pórů a docílíte tím toho, že se veškerá následně použitá péče lépe vstřebá. Mezi velké oblíbence patří kávový Mark scrub, který můžete použít nejen na obličeji, ale i tělo.  Kromě zrnek kávy obsahuje kokosový olej, který perfektně hydratuje. Nechybí mandlový olej, s uklidňujícími a regeneračními účinky. Používejte jej jednou za týden až 14 dnů. Pokud je vaše pleť mastná nebo problematická, opakujte klidně i 2 x týdne.

2_4

Pryč s vrásky a napnutou pletí

Z přechodu zimního období na teplejší je také nezbytné vyměnit hutné, hodně výživné krémy za lehčí konzistenci. I lehký krém může být dostatečně výživný. Abyste pocítili co největší efekt, vybírejte krémy a séra velmi pečlivě, podle typu vaší pleti. Výhoda séra je, že dokáže proniknout hlouběji. I přes to jej kombinujte s krémem, který pro změnu umí ulevit od nepříjemného pnutí.

3_4

I mezi přírodní a bio kosmetikou najdete spoustu funkčních produktů. Rakytníkový oční krém zpevňuje jemnou kůži a redukuje drobné vrásky. Chrání před UV zářením a pokožce nad 30 let dodává dostatečnou hydrataci.