Kneipp - Kouzlo přírodní kosmetiky a pět pilířů zdraví

Do naší nabídky přibyla nová značka, ze které máme velkou radost- značka Kneipp. Možná vám jméno této značky zní povědomě díky jménu jejího zakladatele Sebastiana Kneippa. Pojďme se spolu podívat blíže ma filosfii této značky a v co její zakladatel věřil.

Před více než 125 lety vložil Sebastian Kneipp výsledky své práce a bádání do rukou přítele, lékárníka Leonharda Oberhäußera. Právě v té době byl položen pomyslný základní kámen značky Kneipp®.

Životní příběh Sebastiana Kneippa je úzce spjat s jeho filozofií celostní medicíny. Sám onemocněl tuberkulózou a vyléčil ji i díky koupání ve studené vodě Dunaje. To se stalo základem jeho slavné vodoléčby. Dále se také zabýval léčivými účinky bylin a pohybu na lidské tělo. Později přidal ke znalostem o léčebných účincích vody i rostlin své vlastní poznatky a vytvořil propracované systematické učení zaležené na pěti piliřích. Zajímavé je, že dnes se tyto pilíře zdají aktuálnější než kdy jindy.

Filozofie Sebastiana Kneippa pro zdravý život

Účinná filozofie Sebastiana Kneippa spočívá na pěti základních pilířích, kterými jsou voda, rostliny, pohyb, strava a rovnováha. „Příroda je nejlepší lékárnou“ – tak lze shrnout Kneippovu filozofii. Tvrdil také, že důlžitá je především prevence chorob.

  • VODA - Při cestě za krásou a zdravím podle kněze Kneippa budete muset na začátku překonat zdánlivě nepříjemnou věc, studenou vodu. Jeho metoda, známá také pod názvem „kneippování“, pomáhá nejen proti křečím v nohách, ale pozitivně ovlivňuje například krásu či psychickou pohodu člověka.
  • BYLINY - Kneipp probádal léčivou sílu u více než 40 rostlin a pomáhal jimi léčit své současníky. I v dnešní době stále spoléháme na sílu bylin a rostlinné extrakty se už dávno nepoužívají pouze v léčivech. I kosmetickém průmyslu mají své místo.
  • POHYB - Lehký a pravidelný pohyb je důležitou součástí zdravotní nauky Sebastiana Kneippa. Stačí hodinová procházka denně a vaše tělo vám poděkuje.
  • STRAVA - Sebastian Kneipp sázel plně na „jednoduchou, výživnou stravu“. Doporučoval používat čerstvé, nezpracované a regionální suroviny.
  • ROVNOVÁHA - V kombinaci ostatními pilíři je princip životního řádu a rovnováhy poslední tečkou vedoucí ke zdraví a radosti. Nezapomínejte relaxovat a věnovat se sami sobě!

bruce-mars-Q_iJuyRdy4c-unsplash

 

Značka Kneipp dnes

Značka Kneipp navazuje na vědomosti svého zakladatele a rozvíjí je díky moderním technologiím. Výrobky jsou ponechány v co nejpřirozenějším stavu, ať jsou určeny ke koupeli nebo k péči o tělo, a vyrábí se stejnou péčí, jako by šlo o léčiva. Prvotřídní kvalita rostlinných surovin jako výchozí bod všech produktů, náročné postupy analýz a šetrné zpracování inovačními způsoby výroby.

Společnost Kneipp se ve své 125 let trvající historii u prostředků péče o tělo vždy obešla bez provádění pokusů na zvířatech.

 

KLIKNĚTE ZDE PRO CELOU NABÍDKU ZNAČKY KNEIPP

 

25025_kneipp-sprchovy-gel-dobra-nalada.png