Konopná kosmetika

Konopí je jednou z nejstarších kulturních plodin na světě, lidstvo jej pravděpodobně používá již 12 tisíc let. Zmínky o něm nalezneme i v Bibli, jeho původní vlastí je ale Čína odkud se rozšířilo prakticky do celého světa. Konopí provázelo lidstvo po dlouhá tisíciletí a bylo využíváno mnoha směry: k výrobě textilu, papíru, v potravinářství, pro své léčivé i psychotropní účinky. Během dvacátého století bylo konopí spíše potlačováno a hledělo se na něj pouze jako na drogu.

V poslední době zažívá přírodní kosmetika svou renesanci a přírodní kosmetika s přísadou konopí je díky tomu velmi oblíbená.
Důvodem obliby jsou především jeho léčivé a zklidňující účinky a skvělý vliv na problematickou pleť.

34-single-default

Konopí seté, z nějž se vyrábí kosmetika, neobsahuje omamné složky a musí splňovat příísné požadavky pro použití v kosmetickém průmyslu. Hlavní složkou konopné kosmetiky bývá konopný olej, lisovaný z konopných semínek a dále pak výtažky z celé rostliny, ve které se nachází více léčivých kanabinoidů. Jedním z nejvýznamnějších je pak cannabidiol.

Konopný olej

Při výrobě kosmetiky z konopí se používá většinou za studena lisovaný konopný olej z ekologického zemědělství. Konopný olej obsahuje řadu prospěšných látek, které mají vysoce antibakteriální, regenerační a protizánětlivé účinky. Olej dále obsahuje esenciální mastné kyseliny, je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. Tyto látky společně zajišťují pokožce regeneraci a výživu. Olej z konopí má jednu z nejvyšších úrovní antioxidantů ze všech rostlinných oleju. Antioxidanty jsou ceněné kvůli jejich účinkům proti stárnutí kůže.

Konopný olej je velmi vhodný také na masáže a při péči o vaše vlasy. Konopný šampon efektivně působí jako první pomoc při vypadávaní vlasů, roztřepených konečcích a na lupy. Navrací vlasům sílu a zdravý vzhled.

 932315393          

Cannabidiol

Cannabidiol má řadu pozitivních farmakologických účinků. Především jsou to protizánětlivé a antibakteriální schopnosti, takže si snadno poradí s akné, vyrážkami a jinými kožními nedostatky na pleti, jako je velmi suchá pleť, nepříjemné pnutí, pálení, svědění kůže, zánětlivá místa na tváři, puchýřky, růže (erysipel). Obsažené látky pokožku regenerují, vyživují a zajišťují jí správnou hydrataci. Dokáží pleť vypnout a navrátit jí zdravý vzhled a přirozený jas.

Přípravky z konopí jsou vhodné pro podporu hojení ran, uklidňují projevy lupénky, ekzémů, akné a další podráždění pokožky. Zpomalují procesy stárnutí kůže (používá se v anti-age produktech) a působí protizánětlivě a antibakteriálně. Vhodné jsou i pro atopickou kůži.

Vždy je samozřejmě potřeba sledovat celé složení produktu, zda je používán za studena lisovaný konopný olej a zda kosmetika neobsahuje další potenciálně dráždivé přísady (parabeny, silikony, SLS, SLES apod.)

Z naší nabídky vřele doporučujeme například produkty české značky CARUN, které obsahují za studena lisovaný konopný olej, jsou BIO, raw, veganské a netestované na zvířatech.

ZDE NAJDETE CELOU NAŠI NABÍDKU KONOPNÝCH PRODUKTŮ

konopí