Konturování obličeje

Chtěli byste se naučit konturovat, ale nevíte si rady s výběrem správného produktu? Nejdříve si rozmyslete, zda chcete vyzkoušet něco méně nápadného nebo začnete rovnou s výraznějšími kontury, které jsou aktuálně velkým hitem. Důležitý je také výběr toho správného štětce, kterým vytvoříte maximálně přirozené stíny.

5

Proč vůbec s tímto trendem začít? Stínování tváře má spoustu výhod. Dodá barvu a dokáže i opticky zeštíhlit. Pomocí tmavšího pudru můžete zúžit široký tvar obličeje, zúžit nos nebo snížit vysoké čelo. V tomto případě sáhněte po matném efektu, vypadá maximálně přirozeně a využít jej můžete klidně i na líčení očí. Pokud chcete dodat spíše barvu a nádech opálení od sluníčka, zvolte třpytivé varianty

Velmi oblíbené jsou konturovací paletky, ve kterých kromě jednoho či více odstínů bronzeru najdete i rozjasňovač. Nejdříve využijte tmavší část a poté aplikujte světlý pudr na vystouplá místa, jako jsou lícní kosti, oblast pod obočím nebo třeba i hrana nosu. Pamatujte, že rozjasňujete to, co chcete, aby vyniklo. Při aplikaci na štětec příliš netlačte, vyhnete se tak prášení.

1_2

Milani matný bronzer je dostupný hned v několika variantách. Můžete zvolit teplejší odstíny Bronze Glow nebo studenější duo s názvem Fake Tan. Má střední pigmentaci, což je pro konturování ideální. Naneste jen malé množství, teprve až v případě potřeby vrstvěte. Konzistence je velice jemná a snadno se stínuje do ztracena. Během dne se z pleti ztrácí hezky rovnoměrně. Majitelky mastné pokožky by pro jistotu neměly zapomenout použít kvalitní bázi nebo fixační sprej.

3_2

Jestliže chcete praktické balení v drobnější velikosti, vhodné i do kabelky, věnujte pozornost značce Essence. Hledáte-li levnou, ale kvalitní kosmetiku, je tato značka správnou volbou. Bronzový pudr Luminous matt obsahuje jemné, rozjasňující částečky. Perleťový shimmer obličej decentně projasní a ponechá mu přirozený vzhled.

2_2

U štětců dejte přednost větším a hustějším. Z levnějších skvěle funguje E style kabuki. Vyzkoušet můžete i žhavou novinku štětce značky Dermacol, které vzniky ve spolupráci se slavnou českou youtuberkou Petrou Lovely Hair.

4_1