Kouzelná houbička na pleť Konjac sponge

Asi před měsícem se mi dostala do ruky "novinka"- houbička Konjak (Konjac sponge). Proč píšu novinka v úvozovkách? Protože v Japonsku se tento zázrak používá na pleť  již více než 100 let! A my se o ní pomalu dozvídáme až nyní...

Houbička je 100% přírodní, vyrobená z rostliny Amorphophallus Konjac, čili konjakové brambory. Obsahuje celou řadu vitamínů, zinek, železo a další látky prospěšné nejen při požití, ale i při zevním použití na pleť.

Houbička vám přijde zabalená v plastovém obalu. Můžete si vybrat z celé škály barev a tvarů, jejich funkce ale vždy stejná, jde jen o to, co se vám hodí do koupelny:-)

      Konjac-Sponge

Houbička je vybavena šňůrkou. Zavěste ji na nějaké suché místo, pokud ji zrovna nepoužíváte. Houbička vyschne a jako by se scvrkne. Před každým použitím ji ponořte do vody a nechte nasáknout- vrátí se jí její původní tvar.

 Můžete ji používat jen tak s vodou, ale já upřednostňuji použití s gelem na čištění obličeje. Momentálně ji používám s čistícím gelem z Nimba od Himalaya Herbals. Gelu stačí dát množství jako kulička hrášku, na houbičce krásně napění...

Krouživými pohyby čistím pokožku obličeje a dekoltu, používám ji každý večer. Po použití vždy dobře propláchnu vodou a opět ji dám zavěšenou uschnout. Někde jsem četla, že pokud ji nebudete déle používat, je vhodné houbičku skladovat v ledničce (poté, co ji necháte vyschnout). Nezkoušela jsem, protože ji opravdu používám denně.

Houbička je na obličeji velmi příjemná, odstraňuje odumřele buňky a provádí peeling, ale opravdu velmi jemně. Od té doby, co ji používám, nepociťuji potřebu použít klasický peeling. Drsné peelingy jsem ale nikdy neměla v oblibě.

Pleť se mi za měsíc používání opravdu hodně zlepšila. Mám mastnou T-zónu, rozšířené póry a trápí mě akné na bradě. Za dobu používání mi akné na bradě pomalu ustupuje a po umytí mi mizí i černé tečky (ty se ale mrchy rády vrací, pokud ji nepoužívám denně). Na druhou stranu nepozoruji žádné dramatické zlepšení, co se týče mastné pleti.

                                       Před:                                    Po cca  týdnu používání:
 

 vn3

Po měsící používáni se mi houbička začala trošku trhat. Zjistila jsem, že je to tím, že ji po opláchutí ždímám. Takže toho se vyvarujte. Po opláchnutí ji jen zmáčkněte, aby z ní vytekla přebytečná voda, ale neždímejte- narušíte tím strukturu vláken. Pokud dodržíte toto doporučení, měla by vám vydžet asi 3 měsíce. Po této době je vhodné ji z hygienických důvodů vyměnit.

-Tereza-