Masky na vlasy

Každý den se věnujeme péči o celé tělo i pleť. Používáme spoustu hydratačních a pečujících produktů, které jemnou pokožku chrání proti škodlivým vlivům, jako jsou nečistoty v ovzduší, příliš nízké nebo naopak vysoké teploty. To vše má však neblahý vliv i na vlasy. Také sluneční paprsky je mohou výrazně oslabit, vysušit a poškodit. Je proto potřeba poskytnout jim zvýšenou péči, díky které budou pevné, lesklé a vypadat zdravě.

Používejte pravidelně masky na vlasy, které zajistí intenzivní péči, výživu a přes léto poskytnou dostatečnou ochranu. Kvalitní složení může navíc prodloužit výdrž barvy a snížit riziko poškození vlivem tepelné úpravy nebo častým používáním stylingových přípravků.

Pro co největší účinek je dobré nanášet přímo do suchých nebo jen lehce navlhčených vlasů. Pečlivě vmasírujte a nechte působit po dobu, uvedenou na obalu. Poté postupujte dle toho, zda se jedná o bezoplachovou nebo oplachovou masku. Nespěchejte a zábal ponechte raději delší, než kratší dobu.

Podle čeho vybírat?

Je důležité masku vybírat s ohledem na to, zda jsou vlasy suché, mastné, barvené či poškozené. Rozdíl je také mezi vlnitým a rovným nebo jemným a silnějším vlasem.

Suché, poškozené, barvené – v tomto případě dejte přednost silně vyživujícím účinkům a složení, ve kterém najdete oleje. Nezapomeňte používat masky, zaměřené na udržení intenzity barvy.

Mastné, jemné, normální – regenerační, hydratační zábal s výtažky z meduňky a s obsahem jílu pro vás bude záchrana. Rostlinné výtažky posilují a zbytečně nezatěžují.   

Co vyzkoušet?

Maska od značky Bingospa obsahuje arganový olej, který uhladí i hodně rozevláté vlasy. Nezatěžuje a dodá krásný lesk. Má příjemnou, svěží parfemaci. Její složení pečuje i o pokožku hlavy, proto je vhodná i při problémech s lupy. 

1_10

Krémová maska Bione se používá již na umyté vlasy. Regeneruje, umožňuje snadnější rozčesávání a dodá objem. Díky tomu, že nezatěžuje, je vhodná pro rychle mastící se a jemné vlasy. Arganový olej, který obsahuje, dodává pružnost a je prospěšný v případě, že často používáte kulmu, žehličku nebo fén.

2_11

Keratinovou masku Delia Cameleo nejvíce ocení majitelky poškozených, suchých a hodně vlnitých vlasů. Vyživuje od kořínků až ke konečkům, dodá hebkost a vysoký lesk. Nanášejte do vlhkých vlasů a poté opláchněte.

3_8