Oblíbené krycí korektory a paletky

Ať už je vaše pleť více či méně dokonalá, bez korektoru se při líčení neobejdete. Stačí jen malé množství, abyste ve vteřině zamaskovali pupínky, barevné nerovnosti nebo velké kruhy pod očima. U bezchybné pleti poslouží jako skvělý pomocník na projasnění. Obličej hezky sjednotí a dodá mu mladistvější a odpočatý vzhled. Při výběru dávejte pozor nejen na správný odstín. Důležitá je také konzistence, která by měla být snadno roztíratelná a pokožce příjemná.

3_1

Jestliže jste majitelky suché nebo starší pleti, vyhněte se tuhé konzistenci. Zvýrazňuje suchá místa a celkově pokožku může ještě více vysušovat. Dejte přednost krémovým, tekutým korektorům, které dokáží jemnou kůži na obličeji i lehce hydratovat a nezanechají viditelnou vrstvu. Pro sušší pleť je vhodná i žhavá novinka značky Makeup Revolution korektor Conceal and Define. Textura je velmi krémová a hydratační. Snadno se roztírá a vytvoří přirozený, rozjasněný efekt.

4

Naopak máte-li pleť mastnou nebo problematickou, na krémovou konzistenci raději zapomeňte. Nepřinese vám takovou výdrž, jakou potřebujete. Vyhnete se slévání, které navíc může ovlivnit vzhled celého make-upu. Pokud přeci jen dáváte přednost tekuté formě, zvolte korektor s lehce pudrovým efektem. Mezi neznámější patří Catrice Camouflage, který zanechá lehce pudrový finish. Díky tomu drží i na problematické pokožce.

1_1

Nedaří se vám najít vhodný odstín? Vsaďte na praktickou sadu obsahující hned několik barev, které spolu můžete kombinovat. Paletka korektorů Sleek Correct and Conceal obsahuje i pudr pro fixaci. Nechybí ani dostatečně velké zrcátko

2_1

Nezapomeňte nanášet vždy menší množství. Teprve až v případě potřeby vrstvěte. Tímto způsobem nanášení zabráníte nepřirozenému efektu a zbytečně viditelné vrstvy. Zároveň tak docílíte maximální výdrže.

Na zapracování můžete použít prsty nebo kosmetické štětce a houbičky. Díky nim získáte ještě větší krycí schopnost. Důležité je, aby chlup štětce byl hustý a pevný. Korektor se do pleti snažte zapracovat, neroztírejte ho. Štětec Petra Lovely Hair small angled top je vzhledem ke své velikosti a zkosenému tvaru na precizní aplikaci ideální. Houbičky jsou zase praktické, pokud nemáte dostatek času a potřebujete mít líčení co nejdříve hotové.