Oil pulling - k čemu je dobrý?

Možná jste o něm slyšeli, možná ne, pravdou ale je, že "oil-pulling" je technika požívána více než 5000 let! Vychází z Ajurvédy (indická filosofie hledající rovnováhu organizmu) a v poslední době se těší velké oblibě. Někdy jsou ty nejjednodušší věci ty nejefektivnější a proto se dnes na metodu oil-pulling podíváme zblízka.

Co to je oil pulling a jak se provádí?

Jde o velmi jednoduchou techniku, při níž v ústech převalujete po dobu cca 20 minut za studena lisovaný olej (sezamový nebo ještě lépe kokosový). V podstatě děláte to samé jako s ústní vodou. Po dokončení vymývání úst olej pak vyplivnete. Ideální je provádět oil-pulling ráno na lačný žaludek, kdy máme v ústech nejvíce bakterií. O jejich odstranění jde totiž při této metodě v první řadě (věděli jste, že v lidkých ústech se vyskytuje na 600 druhů bakterií?).

Díky oil-pullingu se škodlivé bakterie navážou na olej, který posléze vyplivneme a bakterií se tak zbavíme. Většina lidí ani netuší, že toxiny, které máme v ústech, mohou způsobovat celou řadu zdravotních problémů, například onemocnění jater nebo nevolnosti. Tím, že olej odstraňuje bakterie, toxiny i patogeny, může snížit riziko vzniku některých těchto problémů.

Oil-pulling pomocí kokosového oleje také dokáže odstranit zubní plak, vyživuje dásně a bělí zuby. Jde o skvělou přírodní metodu, jak zlepšit vzhled a celkové zdraví vašich zubů i celé ústní dutiny.

Oil pulling tedy nabízí celou řadu benefitů pro lidské zdraví:

  • bělí zuby. odstraňuje zubní plak
  • účinně detoxikuje celý organismus
  • čistí pleť
  • odstraňuje zápach z úst
  • podporuje srdeční funkci
  • posiluje imunitu

Metodu oil-pullingu doporučujeme provádět za pomoci kvalitního BIO za studena lisovaného kokosového oleje. Jak jistě víte, kokosový olej je všestranným pomocníkem do domácnosti a je vhodný i k ošetření pokožky, vlasů, nehtů a samozřejmě na zdravé vaření.

14076 IMG_0680

 

Pokud chcete metodu oil-pullingu vyzkoušet zejména kvůli efektu vybělení zubů, doporučujeme vyzkoušet Systém pro bělení zubů s aktivním uhlím od značky My White Secret. Tento produkt je také založen na bázi kokosového oleje, ale je obohacen o aktivní uhlí, které napomáhá efektivnějšímu bělení zubů. Obsahuje také mátový olej, který zajistí větší svěžest úst po použití a lepší chuť. Je totiž potřeba se připravit na to, že zpočátku vám chuť a textura oleje v ústech nemusí vyhovovat.

Na videu níže je vidět postup oil pullingu s pytlíčky My White Secret: