Suché kartáčování: Jeho vliv na pleť, krásu a zdraví

Masáž suchým kartáčem (nebo-li dry brushing) je hitem poslední doby a ne bezdůvodně. Tato rychlá a příjemná procedura přináší řadu benefitů pro Vaši pokožku a celkové zdraví a to za použití jedné jediné pomůcky- ano, uhádli jste správně, jde o suchý kartáč.

SUCHEJ KARTAČ 1

Mrkněme se nyní na hlavní benefity, jež nám suché kartáčování přináší:

1. Stimulace lymfatického systému -  Pravidelné kartáčování pokožky pomáhá stimulovat normální průtok lymfy v těle a pomáhá tělu přirozeně se detoxikovat podobně jako u lymfatické masáže. Rozproudění lymfy dokáže také zamezit zadržování vody v těle a má pozitivní vliv na naši imunitu. Suché kartáčování také může pomoci  při zmírnění celulitidy. 

2. Exfoliace pokožky - Celkem logickou výhodou kartáčování, kterou zaznamenáte okamžitě, je odstraňování odumřelých kožních buněk. Pokožka bude jemnější, rozzářenější a méně suchá.

3. Stimulace krevního oběhu a lepší prokrvení kůže

4. Relaxace - Suché kartáčování je velice příjemnou procedurou, kterou můžete provádět sami doma a s velmi malými vstupními náklady.

Jak již bylo řečeno, k provádění suchého kartáčování nepotřebujete nic víc než kartáč s přírodními štětinami. Masáž provádějte před sprchou nejlépe ihned po ránu nebo po nějakém pohybu. Ideální je kartáčovat tělo denně, cca 5 minut. Kartáčování na sucho je také skvělé v kombinaci s klasickou nebo parní saunou.

normal

Jak na suché kartáčování?

Hlavní pravidlo zní: Všechny tahy provádějte směrem k srdci. Začínejte u kotníků, kartáčujte nohy dlouhými hladkými tahy. Vždy kartáčování směřujte ke středu těla. Opakujte stejný proces s rameny, s dlaněmi rukou, opět směrem k srdci.V podbřišku kartáčujte v kruhovém pohybu proti směru hodinových ručiček. Suché kartáčování podbřišku podporuje trávění. Nevynechejte záda ani dekolt (ten ale kartáčujte opravdu jemně).

Na kartáč příliš netlačte, proces má být příjemný, pokožka by neměla být po kartáčování výrazně zarudlá nebo dokonce krvavá.

Po ukončení kartáčování si dejte sprchu nebo koupel s koupelovou solí a poté pokožku dobře promazejte Vaším oblíbeným tělovým mlékem nebo olejem.

Máte-li citlivou pokožku nebo ekzém či lupénku, je to jedna z metod, která nemusí být tak úplně pro vás, raději se poraďte se svým dermatologem.

SUCHEJ KARTAČ 2