Tipy na líčení: Jak správně nanášet tvářenku?

Dodejte šmrnc svému líčení! Naučte se 3 jednoduché kroky, jak správně nanášet tvářenku a poznejte další 3 tipy na líčení, které vám ulehčí rozhodování s výběrem konzistence a správné barvy tvářenky

.jak-nanaset-tvarenku (1)

Tvářenka by měla být součástí každodenního líčení. Krásně s ní prozáříte a rozjasníte pleť. Navíc vám pomůže jemně vytvarovat rysy obličeje.

Pojďme si projít 3 jednoduché kroky, jak si nalíčit tvářenku:

1. krok: Příprava pleti

Nejprve si barevně sjednoťte pleť tak, jak jste zvyklé. Použijte klasický make-up nebo jakýkoliv tónující krém, který vám vyhovuje a důkladně zapracujte do pleti. Nedokonalosti zakryjte korektorem, popřípadě pleť můžete ještě lehce přepudrovat.

2. krok: Nanášení tvářenky

Tvářenku zapracujte jednoduše štětcem nebo houbičkou na make-up. Pomůcky můžete vybírat i podle konzistence. Jestli dáváte přednost pudrové, použijte štětec. Pokud máte raději krémovou tvářenku, vyzkoušejte houbičku.

A teď jak na to: dosáhnout dokonalého tvaru nalíčení není vůbec nic složitého. Správný sklon směřujte od středu ucha ke koutku rtů. 

Kam až pokračovat? Přiložte ukazováček a prostředníček k nosu a tuto linii nepřekračujte.

3. krok: Fixace

Tvářenku jemně zafixujte pudrem. Ještě před tím se ujistěte, že jste to s barvou nepřehnaly. Běžně se stává, že těžce odhadnete intenzitu barvy na první pohled.

 Když barvu nanesete na štětec, lehce jej otřepte o hřbet ruky a pak se pusťte do nanášení. Pokud i přesto cítíte, že na líčkách máte barvy víc než dost, použijte pudr, kterým stáhnete její intenzitu. Stačí lehce přepudrovat.

3 tipy na líčení, které vám ulehčí rozhodování

Krémová nebo pudrová tvářenka?

Krémovou tvářenku doporučujeme pro sušší a opálenou pleť, protože se neusazuje do vrásek. Nedoporučujeme ji na mastnou pleť, poměrně snadno se může rozpíjet a rozmazávat. Krémová konzistence se skvěle nanáší latexovou houbičkou nebo houbičkou na make-up.

Pudrová tvářenka má intenzivnější pigmentaci a lehce se nanáší. Hodí se pro jakýkoliv typ pleti. Její jedinou slabinou je to, že nemusíte odhadnout intenzitu barvy a pak líčení jednoduše přeženete. Ale jak jsme už prozradili, existuje několik triků, díky kterým barvu hravě ztlumíte.

Jak vybrat přirozený odstín tvářenky?

Na trhu je nepřeberné množství odstínů matných a třpytivých tvářenek. Pokud chcete odhadnout pravý odstín, který by vám měl podle typologie pleti sedět, vyzkoušejte tento trik. Správná barva odstínu má odpovídat zbarvení pokožky při štípnutí do tváře.

Tip na neutrální tvářenku

Zkuste růžovou tvářenku bez perleti. Naším tipem je Sleek tvářenka v odstínu Pixie Pink, která je velmi dobře pigmentovaná. Tímto výběrem neuděláte žádnou chybu, takový odstín padne opravdu každému a na tváři působí zcela přirozeně. 60 Blush  Pixie Pink

Sleek tvářenka Pixie Pink s vysokým počtem pigmentových částic vykouzlí tváře k nakousnutí.

Chcete si vybrat příjemný odstín, který vám sedne v tomhle počasí? Podívejte se na široký výběr tvářenek, které jsou k mání na Dekorativka. Čeká na vás široká škála odstínů: od rozjasňujících tvářenek přes oblíbené broskvové odstíny až po hnědé tvářenky.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.