Ecoheart - Bambusový kartáček v papírové krabičce Extra Soft MODRÝ

Neohodnoceno
Značka: Ecoheart
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
6.12.2022
Možnosti doručení
129 Kč –47 % 69 Kč
Ecoheart - Bambusový kartáček v papírové krabičce Extra Soft MODRÝ
Neohodnoceno
Značka: Ecoheart
Ecoheart - Bambusový kartáček v papírové krabičce Extra Soft MODRÝ
ZIMNÍ VÝPRODEJ
129 Kč –47 %

EcoHeart je prémiový zubní kartáček, který udrží čisté vaše zuby i přírodu. Na jeho výrobu byly použity ekologicky nezávadné materiály. Tělo je z ručně opracovaného bambusu a perfektně sedne do ruky. Vysoce kvalitní, jemné nylonové štětinky s optimální hustotou a přesným střihem zas zabezpečí to, že se kartáček dostane i tam, kam jiné jen velmi těžko. Jemnost štětinek je porovnatelná se soft třídou jiných kartáčků.

Samozřejmě neobsahuje ftaláty ani BPA (Bisfenol-A).

 

SOCIÁLNÍ PŘESAH 

Většina finančních prostředků z prodeje zubních kartáčků putuje na realizaci takzvané kartáčkovny (neboli "kefkárně") na Slovensku. Sympaťák Roman a jeho parta chtějí totiž nejen vyrábět kartáčky lokálně, z lokálních surovin a za pomoci místních lidí, ale chystají se také zrenovovat staré stroje. "Kefkáreň" pak plánují otevřít široké veřejnosti a měla by tak sloužit nejen jako výrobna dubových nebo ořechových kartáčků na zuby, ale také jako místo, kde ožívá historie a tradiční řemeslo.

Celý projekt má i sociální dopad - v budoucnu by zde měli pracovat především lidé s nejrůznějšími hendicapy.

Bambus je dokonalý materiál

Bambus je skvělý a šetrný materiál. Některé druhy této dřeviny vyrostou až o 1 metr denně, vytváří na stejné ploše víc kyslíku než jiné stromy, nepotřebuje pesticidy a jiné chemikálie na podporu dozrávání. A výrobky z něj jsou samozřejmě plně rozložitelné.  Řada lidí se obává, že nezbyde dost bambusu pro pandy. Na bambusové kartáčky se ale používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou.

Toho odpadu jen díky kartáčkům

Jeden člověk za život spotřebuje mnoho set zubních kartáčků a Praha samotná je schopna za rok vyprodukovat několik desítek tun nerecyklovaného plastového odpadu pouze ze zubních kartáčků. Proto doporučujeme používat rozložitelné kartáčky z obnovitelných zdrojů - namísto plastu z ropy.

PŘEČTĚTE SI RECENZI NA TENTO PRODUKT NA BLOGU I LOVE MAKE-UP

Doplňkové parametry

Kategorie: PÉČE O ZUBY
BIO / Přírodní složení: ano
Netestováno na zvířatech: ano
Vegan: Ano
Zero Waste / šetrný obal: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 fv7rN0u7

EcoHeart je prémiový zubní kartáček, který udrží čisté vaše zuby i přírodu. Zubní kartáčky Ecoheart navrhují a dováží lidé ze Slovenska, pro které je EcoHeart způsobem, jak konat dobro. Většina finančních prostředků z prodeje zubních kartáčků putuje na realizaci takzvané kartáčkovny (neboli "kefkárně") na Slovensku.