Zero Waste - Bambusový kartáček (medium)

1 hodnocení
119 Kč
Dostupné do týdne
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zero Waste je krásný balbusový kartáček, jehož zelené štětinky vám budou každý den připomínat, s jakým záměrem byl vyvinut - přispět zdravější přírodě a snížení plastového odpadu.

Díky unikátnímu kulatému tvaru se velmi pohodlně drží a dobře se s ním v ústech manipuluje.

Je v přírodě plně rozložitelný, včetně svých nylonových štětinek, které neobsahují BPA (Bisfenol-A). Dodává se zabalený v tubičce z jemné, plně rozložitelné buničiny a v krabičce z recyklovaného papíru. Na štětinkách jsou použity ekologicky šetrné barvy.

Bambus je dokonalý materiál

Bambus je skvělý a šetrný materiál. Některé druhy této dřeviny vyrostou až o 1 metr denně, vytváří na stejné ploše víc kyslíku než jiné stromy, nepotřebuje pesticidy a jiné chemikálie na podporu dozrávání. A výrobky z něj jsou samozřejmě plně rozložitelné.  Řada lidí se obává, že nezbyde dost bambusu pro pandy. Na bambusové kartáčky se ale používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou.

Toho odpadu jen díky kartáčkům

Jeden člověk za život spotřebuje mnoho set zubních kartáčků a Praha samotná je schopna za rok vyprodukovat několik desítek tun nerecyklovaného plastového odpadu pouze ze zubních kartáčků. Proto doporučujeme používat rozložitelné kartáčky z obnovitelných zdrojů - namísto plastu z ropy.

Kam s kartáčkem až doslouží? Nejjednodušším řešením je vrátit ho zpět Zemi - prostě ho někde v lese zakopat. Nebude to dlouho trvat a rozloží se. Pokud ho vyhodíte do bežného odpadu, skončí nejspíš na skládce. Tam bioodpad nemá co dělat, protože se rozkládá pomalu, vzniká při tom metan a skládka sesedá a není stabilní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: